Bio

 


Historie kapely Degradace 1999-2024

Kapela vznikla už v roce 1999, název DEGRADACE však nosí až od roku 2001. První sestavu tvořili Rudee (basa) Sidney (kytara) a Tommy Heroin (bicí), ke kterým se připojil Zvíře (zpěv). V této sestavě odehráli pár koncertů v Ostravě, Havířově a okolí (1. vystoupení se konalo 13. listopadu ‘99 v havířovském klubu Lakomec). Asi po roce Zvíře v kapele končí a za mikrofon přichází Pavouk. Počty koncertů se zvyšují, přibývají vystoupení v Olomouci, Brně atd. Z tohoto období existuje nahraná jediná píseň, Nejedeš v tom sám, která se nacházi na kompilaci Cz&Sk streetkids vol.1. Po neshodách ze skupiny odchází Pavouk a po chvilce koncertováni ve třech se ke kapele přidává druhý kytarista Lukáš Kolarčík. Následují koncerty po ČR, SR a na jaře 2002 kapela nahrává ve Frýdlantu své první DEMO CD. O rok později ve studiu Rampa v Jablonci nad Nisou natáčí CD Punk’n’roll a vyráží na polské miniturné s kapelou Skampararas, v létě pak vystupuje na dnes již legendárním festivalu Antifest a v září v pražském Futuru předskakuje britským GBH.

Po vystoupení na festivalu PunkAID (září 2004) odchází na čas z kapely ze zdravotních důvodů Tommy Heroin. Stihl však ještě nabubnovat čtyři skladby ze split CD (w/Proti směru) z roku 2005. Po odchodu kytaristy Lukáše a několika personálních změnách, kdy chvíli vystupovali Rudee a Sidney pouze akusticky, se do kapely vrací Tommy Heroin a v roce 2007 vzniká album My Love My Grave. Tommy Heroin poté definitivně končí s bicíma a ujímá se postu kytaristy, kdy za bicí usedá Mishel. Začátkem roku 2008 kapela připravuje materiál na desku Atomic Boogie, na které se nachází také cover Pet Sematary od legendárních RAMONES, která se objevila i na tribute albu cz/sk kapel. Na albu hostuje americký kytarista Adam Bomb. Své "napalmové" sólo si střihne ve skladbě Time Bomb.

Na začátku roku 2011 nečekaně opouští kapelu Sid, který se vydal svou vlastní cestou. DEGRADACE jede ale dál, mikrofonu se ujímá Rudee. Odehrají několik koncertů jako trio, ale je jasné, že bez druhé kytary to dál nepůjde. A tak na místo druhého kytaristy přichází Blinky, dlouholetý kamarád a spolupracovník kapely, který točil i první oficiální videoklip k písni Řekni NE!. Čerstvá krev znamená novou energii a kapela začíná po roce stání na mrtvém bodě ihned pracovat. Natáčí klip k písni Nic Netrvá Věčně. Nedlouho na to, v lednu 2012 vychází očekávané 12ti písňové split CD DEGRADACE vs. KAKTUS, které se křtí jak v Ostravě, tak Bratislavě.

Plni energie a nápadů se vrací brzy do studia a pokládají základy pro první dlouhohrající počin v nové sestavě Heroes are dead z roku 2013. Ke skladbě Horrorshow je natočen videoklip, jehož režisérem a tvůrcem je Pode. Ten od začátku roku nahradil odchozího Mishela na bicí. V kapele strávil tři roky a stihl s ní natočit zatím poslední řadovou desku B-Side Blues, která v březnu 2016 vychází na vinylu u PHR records. V létě pak Podeho za bicími střída Rob, který současně hraje také ve frýdecko-místeckých Positive. 

V září 2017 kapela natáčí ve studiu 3 nové skladby. Ty se stávají součástí výběru tvorby Degradace z let 1999-2017, který vychází 21. října, u příležitosti 18. narozenin kapely. Na konci roku opouští kapelu kytarista Blinky, kterého nahrazuje skotský rodák Alec Munro. V roce 2018, již s Alecem na palubě nahrává Degradace anglickou verzi skladby Žízeň pod názvem So Thirsty. Ke skladbě je natočen videoklip (v režii Blinkyho). Ta je posléze nominovaná na Ceny Jantar 2018 v kategorii skladba roku. Kapela v roce 2018 koncertuje stále více v zahraničí a podnikne i malé turné po Itálii, Rakousku a Německu. V roce 2019 oslavila Degradace 20 let existence výročním koncertem v ostravském Brickhousu.

V průběhu let 2020-2021 kapela (z důvodu pandemie Covid-19) moc nekoncertuje a soustředí se na nový materiál, který nasledně natáčí. Deset zbrusu nových písní tvoří album Last Soul, které vychází na jaře 2022 opět u PHR Records. Na podzim roku 2023 kapelu opouští bubeník Rob a za bicí místo něj usedá Víťa, který dříve působil v kapele Zostra. 

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

int(1)

Aktuality

 • Suspendisse eget ex

  1.3.2017

  Nullam augue odio, elementum at est ut, eleifend ultrices lectus. Sed eget purus dui. Etiam sit amet convallis lectus. Suspendisse eget ex accumsan ex vulputate tempor et vel sem.

  Donec et faucibus orci.

  • Mauris suscipit massa at consectetur dignissim.
  • In hac habitasse platea dictumst.

  Duis risus est, tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.

 • Lectus accumsan sed

  4.1.2017

  Ut placerat nunc mauris at pulvinar lectus accumsan sed. Ut et tortor metus. Nam arcu magna, pulvinar ut sagittis vel, convallis quis nisi.

 • Tempus elementum lacus

  19.12.2016

  Duis risus est, tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.

 • Aenean maximus

  12.12.2016

  Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque.

 • Donec nibh tellus

  17.8.2016

  Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.